"שקדניק" האתר של סיירת שקד 424

 

       

  רק אלו היודעים להגן על חרותם זכאים לה 

 

                                                                          

 
דף הבית >> רשימת מחזורים
 הודעות חשובות!
שקדניקים יקרים, הספר "סיירת שקד, סיפורי המחזורים" נמצא בשלב האחרון של העריכה ולקראת צאתו לאור. מצורפים, שוב, שמות הלוחמים שסיימו את אימון הלוחם ביחידה, מהמחזור הראשון אוגוסט 1960 עד מחזור מאי 1968. מדובר ב-20 מחזורים שלא צולמו בתמונת מחזור בסיום האימון, כפי שצולמו 30 מחזורי ההמשך. בנוסף, מצורפת רשימת לוחמי שקד, שלא גויסו למחזורי גיוס מ-1955 עד 1968. כמו כן, מצורפת מצבת כוח האדם של יחידת סיור 525 ושמות לוחמי יחידת "עטלף".
בדקו בבקשה האם שמותכם רשומים נכון. אם נפלה טעות, או נשכח שם לוחם, לפנות אלי מיידית לכתובת
המייל שלי: waldman74@gmail.com או לטלפון: 0522-507014. זוהי הזדמנות אחרונה לבדוק ולתקן. בספר החדש, יהיו מאות תמונות, חלקן הגיעו אלי באיכות נמוכה, שלא מתאימה להדפסה בספר. פניות לקבלת תמונות מקור ישלחו בקרוב.
בברכה,
שלמה ולדמן
 
סיירת שקד
מחזור אוגוסט 1960
בני המחזור:
יחיאל זיביל, דוד זקס, אבינועם אגמון, יואב שכביץ, אמציה צור, איתן אנוליק, עמרם גולדמן, דני בר-עוז ברזני, משה ברקוביץ, יוחנן אורון
מחזור נובמבר 1961
בני המחזור:
זולר אהרון, צביקה פינסקי, אילן מאירי, עמרי ענבר, ברוך אורן, גיורא בן זאב, יהודה ריפתין, אליהו זמר, דוד שרם
מחזור אוגוסט 1962
בני המחזור:
נמרוד ריבלין, אורי וייסלר, שאול שפי, יוסי שמי, מעוז קסלר, דובי מרגלית, שאול ארקינד, איתן שדה
 אוגוסט 1963
בני המחזור: 
אבנר דרורי, אבנר גוטמן, יואש מור(רייכר), זלי גלבוע, ערן לביא, נמרוד בר, אלדד שוהם, עמי רונן (רייכנר)
נובמבר 1963
בני המחזור:
ארנון ליטבק, רפאל יערי,  חיים שלומינס, ישי שופטי, מאיר גורדון, נדב קפ, ברוך אבידר (גרק), אברהם מזרחי, רמי מינקה.
אוגוסט 1964
בני המחזור:
 חנן הדני, גדעון שלו, יואב בראון,  אלי רותם (רוטנברג), יהודה הכט, חנוך בן דב, יורם בר, יהודה ערוסי, יצחק יעקובינסקי, יהושע (שוקה) כרמלי, בנצי בר לביא, רני מרכס יורם פרייברג,  עמי ארזי, יגאל גולדברג, חזי בכור, דורון נקלר, עמית גזית, גדעון הרן, ישראל ליש, ירוחם פלניירו, חגי הלוי, ראובן דורות (פולברמכר), רפי לוי, ישראל לונצר
 
 
 
 
נובמבר 1964
בני המחזור:
חנוך אהרון, שמואל ניר (סמו), עמירם זקין, צור טריגר, יואל אירום, איתן דרייפוס, גברי לוי, יצחק אגוזי, פנחס בילוונס, יהודה אלקלעי.
אבי כורש, אריה הפנר, איתי כוכבי, גדעון קיטאי, אריה קליין, נפתלי קראוס, אילן גל (גלזר), דובי שגיא (שטיינברג), ביני תלמי, שוקי בן ארצי, סולל חיט. ישראל גרבר, שלמה שחר (ג'ורנו), אבי לברן, דני אנקר, יחיעם פרנקל, גלעד עברי, יעקב בראון (ישק'ה), אילן בירן (בירנבוים).
קשרים: דובי כרמי, יהודה מן, יעקב גל (גלוצר), עודד וייס, דוד בר, אריה כץ (מישמיש).
 
פברואר-מאי 1964
בני המחזור:
רפי רוגל (רייטר), חיים דיקר, יעקב גוזובסקי (גוזו), חיים אורן, יהושע הובל, יעקב בלומנקרנץ, חנוך חן (קליחובסקי), שלום כרמי, יעקב פלדמן, משה יערי (ולדמן), אפרים לב, משה ברק (ברקוביץ), פסח זילברשטיין, חיים שניידר, ביני אורחן, גבי שפיץ, בני בארי (בולוק), נדב לוי, גדעון פרנק, שאול קרוא, אבנר עציוני, רן ארליך (ג'יימס), אברהם אברמוביץ, ארנון לוגסי, שמואל בסטר


אוגוסט 1965
בני המחזור
בורוכוביץ צביקה, בריקמן משה (פיטו), גולדברג אריה, גולן (לוי) יואב, הופמן יהודה,  זילברמן יפרח, יפה יחיעם, ירדני (אורמין) זאב (זיבה), כבשנה יוסי,  לב (לייב) דב (דובה),  לם עמוס,  פרידמן עמירם,  קרונר יצחק, רודד (שרייבמן) יריב, שגב (שיינר) דוד, צבי סמסון.
 
נובמבר 1965
בני מחזור:
יורם קרני, חנן רבן, אמנון בהיר, יצחק בן ארי, איתמר בן יעקב, ראובן דור, נח דרור, משה וינריך, יוסי ורטהיימר (רום), זאב שגב, משה אורן, יוחנן מרגלית, צימרמן ישראל, אשר ארזי, משה מנדלסון, יואל  רצון, עמית נדב, אריה חיה, אברהם גרינשפן, אורי גפני, עובד גורי, אריק שמחוני, רפי עשת, רוני צ'חנובסקי, דני יעקבי.
בשלהי הכשרת המחזור, נוספו אליו אנשי יחידת "עטלף": ראובן גיא, גדעון לוי, מאיר סקל, ישראל רוקמן, שמחה שירמן ועמיחי שתיל.
 
פברואר 1966
בני המחזור:
גברי לזר, בועז פיקלני, יעקב קליש, יעקב בן יעקב אריה ורובל, דני עוזיאל, בני ויינריב, ישראל שניר,  משה גרוסמן.
גדעון קרני ומיכה קירשנר עברו ל"עטלף".
 
מאי 1966
בני המחזור:
אריאל שטרן, משה גרוסמן, משה גדות (גולדמן), ורדי יצחק, ברקוביץ משה, נֹח שליקר, שמואל אהרונוביץ, יהודה זלק.  
 
 
   
 
אוגוסט 1966
בני המחזור:
אמנון שילוני, יוסף בראל, עמיקם (טילו) טל, שמעון רודה, אלי מורנו, אליעזר אפל, גיורא דגן, דן אבואב, דניאל ולד, דניאל מזרחי, יהודה אולמן, יהושע (שייקה) פרנקו, יורם סלע, יעקב שמיר, יצחק מידן,  ישי כהן, ישראל דרורי, שקד רון, שמואל עמרם, מתי פינגולד, מנחם גלזר, חיים לייפר, גלעד דובשני , דודו רייס, גבי כהן, נחמן הרשקוביץ, יקים "דוניו" נתן, שמואל שלזינגר, מיכאל דרור (דוידוביץ), משה גוטליב.
 
נובמבר 1966
בני המחזור:
צביקה אייזנברג, יוסי גליקסמן, מרק צולמן, דני לויזון, אילן וייזר, איציק גורן, אביגדור אורלין, נעם עמנואל, דוד ספלטר, הלל ארז, יאיר אפשטיין, מנחם (נוקי) סטודנט, שמואל דרוקר,  אמנון אופין, אבנר וייס, מודי סגל, דני שטיין, אבינועם גולן (גולדמן),  דוד יוחאי (יחיא), אברשה לויזון, דודו מן, שמעון נוה (הקר), מאיר צודנר, שימשי גרנק, יחיאל גורדון, דני גביש.
 
פברואר 1967
בני המחזור:
אברשה רוזנברג, אילן גורודיסקי, איתן פיק, אמיר כהן, אריה רמות (שיפמן), בני הולצר, דני לוי, זאב (וילי) הלפר,  יונתן פיגובסקי, יוסי נזוקרו-נאור, נדב ממלוק, ניר כהן, נתנאל קינצלר, עמיקם (שוינברג) שרון, אברהם פינקלשטיין, רן גיטליס, רן לב
 
מאי 1967
בני המחזור:
גיורא קציר (כץ), ולדימיר לופו, זאב גלילי, חנוך ליטוין, יעקב (יקי) כהן, יצחק גורן, ירוחם קונפורטי, מנחם שביט, משה כרמין, נועם בלום, אורן עמיר, צבי (ציקי) בן שחר, שבתאי אריק, שלום שכטר, שלומי גרונר, שמשי שקד, ישי ארד (ארדנבוים), אליאס לויתן, עומרי קלמר, חנן (דיקר) רייזלר, דני יעקבי, יוסף וילף, אריה מגריל, יוסף רום (ברומברגר), זאב גרין (קורנברג), ראובן ניסימוב, בני סיון (סורפין), מקס זוננפלד, אליעזר קנדלשטיין, שרגא פרומרמן, זאב פליישמן, משה (פישקה) פישלביץ, יואל שיין, שמואל נחשון (זילברמן), אדמונד זפרני, אריה פרי (פיכמן), זאב בר זאב.
קשר: נחמן יעקב
 
אוגוסט 1967
בני המחזור:
יגאל חן  (חנילביץ), ארן (אורן) שמואל, בן ישי (בנישו) עמנואל, בסן שלמה, בראון רפי, ברגר (גבע) צפריר, ברין נדב  (מורג), גולדשטיין אריק, יוסי עמיר (גרינוולד), וינקור דרור, חיים (גינת) דוד, טמיר ראובן, כהן אליעזר, כהן רפי (סמית), כהנא ערן, כץ דוד, לם חנוך, מזן עמי,  נער אלי, צור ארנון, קליימן גיורא, קרבס עודד, קרופצ'יק  ירחמיאל (ירח), קרמר מיכה, קרן שמעון, קרסנה רן, שפיגל (שי) ראובן (רובי), שיף אברהם (אבי), שפירא אוריאל  (זגוך), שרייבר יגאל, קליימן משה.
קשרים: זיק יחיאל, נדב יואב, נצר יעקב.
 
 
 
נובמבר 1967
בני מחזור
אילן הירש, אברי ויזל, גרשון גולדשטיין, ישראל פרידמן, שלמה פורת, מוטי חדש,צביקה כרמלי, עוזי­­­ טוק, נתן דבורקין, שלמי בר יוסף, מנחם בן שלום, אבינועם סלע, אריה בן יעקב, חיים אלמלם, יעקב בר חיים, עודד שמשון, אורי קמה, איציק שוקל, יגאל יעקובי, גיורא קראוסהר, גלעד ליסאי, יהודה כרמון, בצלאל שמחוני, ינקו סדובניק, גדי גרינפלד, יזהר יחיאלי, אורי אבני , יוסי קרספי, דוד גרנט, אריה קליינהאוז, צביקה חלפון, צביקה רוזנצוויג, הילל רון, אילן פרזמה.
פברואר 1968
בני המחזור:
חיים שיפריס, גיל בושביץ, שמעי איתן, צוקר שמואל, רוזנקרנץ יאיר, כליפא ג'קי, וייצמן גבי, לצטר אריה, יציב דני, צוריאל גרשון, שפט שלום, בסיס אמנון, אבידן אליעזר, גרשוני יעקב, אילני אייל, טילו עודד, כהן מרדכי, זיידמן חיים, בר-און עודד, בוטנסקי שלמה, בכר קובי, שנקר אריה, יושעה בן שושן, יוכטמן אהרון, שחורי אביב, זילברוסר דוד, נוח שולץ, חיים זיידמן, יהונתן (ג'וני) ליברמור.
 
מאי 1968
בני המחזור:
דני אפשטיין, אליהו אמסטר, יוסי בירנבאום, יגאל רחובי, ישראל לוין, משה בג'איו, יוסי אכמון, עמי ליבוביץ, קונפינו יצחק, עומר בראל, קירבי יהודה, פנחס יצחק, אלון טבנקין, דני גרשפלד, אברהם אלטמן, יוסי לדרמן, יוסי קפלן, יוסי שקל, מנחם בוטנר, עמי בן דוד, מיכאל גנור, אודי שמחוני, איתן זינגר, אריה ברונשטיין, יואב פסחוביץ, משה שטיינברג (הצטרף ממחזור פב' 68), מאיר רוט, יעקב ישראלי, ניסים בן-נון, סרוניל אדלשטיין.
 
רשימת לוחמי שקד, שלא גויסו במחזורי גיוס מ-1955 עד 1968
(הרשימה כוללת: מפקדים, קצינים, לוחמים, מכונאים ונהגים, קשרים, חובשים ואנשי מפקדה).
הצוות המייסד של שקד: מפקד: צבי "צביקה" עֹפר, עמוס ירקוני - עבד אל מג'יד ח'דר (מפקד היחידה בהמשך), הדרוזים: חמזה שרוף, סלמאן עאמר, פאריד פארס, סלמאן חלב ונדב נוימן, בני קידר, שמואל קפון, בועז לוי, אריה שפירא.
דוד בן חור (מפקד היחידה), יעיש שאול (מפקד היחידה), דב סטרליץ – קלעי (מפקד היחידה), צביקה פורת, עמוס בשן, שמעון כהן, עודד ינאי, יהושע "שייקה" ארז, ינון דורי, גבי אור פלינט,  יוחנן אשחר, שמעון מזרחי – (כושי רימון), ליטמן אמיר, אליעזר רם, בן עמי?, ירון חיים, יומה שגב, צביקה פורת, אמנון סגל, אורי דייג,  עזרא כהן, יורם המזרחי, עמי קול (קולודני), ניסן שירן, עמי לויצקי, מוטקה קרדיש, גרשון וילן, שרגא דן, נסים אלפנדרי, רפאל אילוז, מאיר אלוש, גבאי?, מורד חי (מרדכי אלפנד),
צביקה בנדורי,  צביקה כהן, יהודה מלמד, אלי מלמד,  רפי הויידה, דודי נדל, סלאח אל הייב, ישראל שרף, צביקה גן (גרומן), אליק זומר, אלי שוקרי, דוד עמיר (דדה), מוקי בצר, ינאי זקס, דני רהב וולף (מפקד היחידה), אמציה חן (פצי) (מפקד היחידה),  יהודה דובדבני, יאיר לבנון,  יואב קציר, אבנר עציון, אבנר סלע, חיים שילה, מרסל ונג, עמוס אהרון, עמית שורץ, רפי מנור, עמוס טרטמן, אברהם דודיס, משה "מוסא" אברהמי, יאיר אמינוב, פזטל גרשון, דוד משה, קפלן  שלמה, אמנון קרקובסקי,  ישראל שאול, מיקי שקד, ירון חיים, מאיר שנלר, גיורא קוץ, אריה קנטור, איציק אשל (רכטמן), יוסף בן נפתלי, שאול שלו, יואב וספי, דני בונה, צביקה דרדיקמן, יהודה המאירי, שמעון המאירי, יריב גרשוני, משה שמרלר, מיכאל אבן-נור, דוד נצר (מנצורה), אברהם אלף, אהרון שחק, יצחק סולניק, רן אדליסט, גיורא בן זאב, עזרא קלנר, נמרוד בריל, גיורא קארו, יונתן אלמוג, ויניקור משה, אריה כץ (מישמש), זאב שגיא (זקוסקה), שמואל ריטבלט, יעקב ארקין, רמי בן שלום, מוטי לפיד, שמואל פייגר, אלכס  סייפן, איתן ויידה, משה דוידי.
משה "מוסא" פלוטניק, משה רון (לופי), אשר יפרח (פרוספר), כאמל?, רמו?, הלל אבישי, לוי, דוד כהן, משה שם-טוב, עזרא כהן, עודד נאוי, אלי שוקרי,  מאיר רובין, עזריאל?, יצחק שלזינגר, דומב מאיר, יוסף קאשי, אופק ישראל, בריס חיים, חזרתי אברהם, ריימונד לוי, מאיר בן יעיש, עזרא רפאלי, דוד בוריס.
אורי שטראוס, אריה לייזר, פיני פלד (פנחס שפריצמן), גבי קורן יצחק בן ציון, יוני מנחם, דני יערי, אהרון גרינבוים, יהודה גלב, אמציה בן יהודה, יורם בר, נדב בן יעקב, רחמים בנין, יוסי גרייפינגר, יהודה טראו, אריה שמואלי, זיגי (אמנון) בן חיים, נדיבי יוסי, אבנר אדר (פלס), עודד אלישקביץ, גיורא פינקלשטיין, דובי כרמי, יהודה מן, יהודה גל (גלוצר), עמרם אילון, אלי הלפרין, גבי קדוש, עודד וייס, דוד בר, נדב שדמי, דוד דרוקר, אבינועם כהני, עמי מירון, אריה פרצ'בסקי, מנחם מרימונט, ישראל.יעקב נגר.
יצחק גבעון, דוד מיר, יואל חימוביץ, אוריאל קדוש, סוויסה ניסים, אביבה (הפקידה הראשונה בשקד), דליה?,  גילה?, בלהה?, אורית טימופייב, יעקב גולדפרב.
 
 יחידת סיור 525
מפקד- גיל (גוליברודה) אהרון. סגן מפקד- סאלח אל-הייב. קצין א' – עמרי ענבר.
קצין ב'- יהודה וידן. מיכאל שיפטן רס"פ, יובל דביר, משה מאיר-מוילי, חיים נוי (נוימילר), אהרון פלח, שמעון גולדברג, עמרם ברגר, בני צמח, יצחק פורטנוי, גיורא בן יעקב, דני וסרמן, איציק אורן, חיים אלקובי, יאיר דריימן, יגיל הורביץ, אמנון ישראלי, אבי כהן, עמי מורג, צבי זלודובסקי, יוסי מלאכי, ראובן לוי, זאב צור, גיורא קציר, אפרי ראבד, עודד רוור,  עודד צנטנר, אלי רותם, עליז שגיא, יעקב לבני, עמי הרץ (ליבנה), אבנר מעטי, מיכה מלובני, צבי הנדל, אילן ניר, שמחה לאופר-ג'ינו, משה כהן, יצחק רודניצקי, דוד ניסנבוים, איציק מור, איציק סופר, יונה בן דוד, משה פרידמן, רפי כץ,
קשרים: אורי שרון, שאול סיטנר, הרצל אופנר, צבי רוזנפלד,
חובשים: אורי זילכה, איציק בשור, יחזקאל טייר,
נהגים: רפיק חלבי,  יחיאל ערבה, דוד טורקיאן, בנצי טשקנט, דני חפץ, חמודי אל-קרא, יובל?.  
גששים: יוסוף עזאדין, פאלח סאלח, מוחסן דרש  סאלאמה אל-הייב.
שמואל פוליבודה- מפקדה.
 
 
יחידת עטלף:
מפקד: אהרון גיל (גוליברודה). מפקד: אלי מלמד.
יעקב נגל, יוסף (יוסי) הלברייך, בני אורנים (אורינגר), יהודה אלקלעי, גדי ביכלר, ראובן גיא (גייגר), אבי גרינברג, גדעון לוי,  מאיר סקל, עמיקם (עמי) סמרגון, מיכה קירשנר, ישראל רוקמן, שירמן שמחה, רפי הויידה, יואל פלד, משה פלוטניק, עמיחי שתיל.
ירוחם?  לוחם מאפיקים שכינויו היה "קוק

 
סיירת שקד
מחזור אוגוסט 1960
בני המחזור:
יחיאל זיביל, דוד זקס, אבינועם אגמון, יואב שכביץ, אמציה צור, איתן אנוליק, עמרם גולדמן, דני בר-עוז ברזני, משה ברקוביץ, יוחנן אורון
מחזור נובמבר 1961
בני המחזור:
זולר אהרון, צביקה פינסקי, אילן מאירי, עמרי ענבר, ברוך אורן, גיורא בן זאב, יהודה ריפתין, אליהו זמר, דוד שרם
מחזור אוגוסט 1962
בני המחזור:
נמרוד ריבלין, אורי וייסלר, שאול שפי, יוסי שמי, מעוז קסלר, דובי מרגלית, שאול ארקינד, איתן שדה
 אוגוסט 1963
בני המחזור: 
אבנר דרורי, אבנר גוטמן, יואש מור(רייכר), זלי גלבוע, ערן לביא, נמרוד בר, אלדד שוהם, עמי רונן (רייכנר)
נובמבר 1963
בני המחזור:
ארנון ליטבק, רפאל יערי,  חיים שלומינס, ישי שופטי, מאיר גורדון, נדב קפ, ברוך אבידר (גרק), אברהם מזרחי, רמי מינקה.
אוגוסט 1964
בני המחזור:
 חנן הדני, גדעון שלו, יואב בראון,  אלי רותם (רוטנברג), יהודה הכט, חנוך בן דב, יורם בר, יהודה ערוסי, יצחק יעקובינסקי, יהושע (שוקה) כרמלי, בנצי בר לביא, רני מרכס יורם פרייברג,  עמי ארזי, יגאל גולדברג, חזי בכור, דורון נקלר, עמית גזית, גדעון הרן, ישראל ליש, ירוחם פלניירו, חגי הלוי, ראובן דורות (פולברמכר), רפי לוי, ישראל לונצר
 
 
 
 
נובמבר 1964
בני המחזור:
חנוך אהרון, שמואל ניר (סמו), עמירם זקין, צור טריגר, יואל אירום, איתן דרייפוס, גברי לוי, יצחק אגוזי, פנחס בילוונס, יהודה אלקלעי.
אבי כורש, אריה הפנר, איתי כוכבי, גדעון קיטאי, אריה קליין, נפתלי קראוס, אילן גל (גלזר), דובי שגיא (שטיינברג), ביני תלמי, שוקי בן ארצי, סולל חיט. ישראל גרבר, שלמה שחר (ג'ורנו), אבי לברן, דני אנקר, יחיעם פרנקל, גלעד עברי, יעקב בראון (ישק'ה), אילן בירן (בירנבוים).
קשרים: דובי כרמי, יהודה מן, יעקב גל (גלוצר), עודד וייס, דוד בר, אריה כץ (מישמיש).
 
פברואר-מאי 1964
בני המחזור:
רפי רוגל (רייטר), חיים דיקר, יעקב גוזובסקי (גוזו), חיים אורן, יהושע הובל, יעקב בלומנקרנץ, חנוך חן (קליחובסקי), שלום כרמי, יעקב פלדמן, משה יערי (ולדמן), אפרים לב, משה ברק (ברקוביץ), פסח זילברשטיין, חיים שניידר, ביני אורחן, גבי שפיץ, בני בארי (בולוק), נדב לוי, גדעון פרנק, שאול קרוא, אבנר עציוני, רן ארליך (ג'יימס), אברהם אברמוביץ, ארנון לוגסי, שמואל בסטר


אוגוסט 1965
בני המחזור
בורוכוביץ צביקה, בריקמן משה (פיטו), גולדברג אריה, גולן (לוי) יואב, הופמן יהודה,  זילברמן יפרח, יפה יחיעם, ירדני (אורמין) זאב (זיבה), כבשנה יוסי,  לב (לייב) דב (דובה),  לם עמוס,  פרידמן עמירם,  קרונר יצחק, רודד (שרייבמן) יריב, שגב (שיינר) דוד, צבי סמסון.
 
נובמבר 1965
בני מחזור:
יורם קרני, חנן רבן, אמנון בהיר, יצחק בן ארי, איתמר בן יעקב, ראובן דור, נח דרור, משה וינריך, יוסי ורטהיימר (רום), זאב שגב, משה אורן, יוחנן מרגלית, צימרמן ישראל, אשר ארזי, משה מנדלסון, יואל  רצון, עמית נדב, אריה חיה, אברהם גרינשפן, אורי גפני, עובד גורי, אריק שמחוני, רפי עשת, רוני צ'חנובסקי, דני יעקבי.
בשלהי הכשרת המחזור, נוספו אליו אנשי יחידת "עטלף": ראובן גיא, גדעון לוי, מאיר סקל, ישראל רוקמן, שמחה שירמן ועמיחי שתיל.
 
פברואר 1966
בני המחזור:
גברי לזר, בועז פיקלני, יעקב קליש, יעקב בן יעקב אריה ורובל, דני עוזיאל, בני ויינריב, ישראל שניר,  משה גרוסמן.
גדעון קרני ומיכה קירשנר עברו ל"עטלף".
 
מאי 1966
בני המחזור:
אריאל שטרן, משה גרוסמן, משה גדות (גולדמן), ורדי יצחק, ברקוביץ משה, נֹח שליקר, שמואל אהרונוביץ, יהודה זלק.  
 
 
   
 
אוגוסט 1966
בני המחזור:
אמנון שילוני, יוסף בראל, עמיקם (טילו) טל, שמעון רודה, אלי מורנו, אליעזר אפל, גיורא דגן, דן אבואב, דניאל ולד, דניאל מזרחי, יהודה אולמן, יהושע (שייקה) פרנקו, יורם סלע, יעקב שמיר, יצחק מידן,  ישי כהן, ישראל דרורי, שקד רון, שמואל עמרם, מתי פינגולד, מנחם גלזר, חיים לייפר, גלעד דובשני , דודו רייס, גבי כהן, נחמן הרשקוביץ, יקים "דוניו" נתן, שמואל שלזינגר, מיכאל דרור (דוידוביץ), משה גוטליב.
 
נובמבר 1966
בני המחזור:
צביקה אייזנברג, יוסי גליקסמן, מרק צולמן, דני לויזון, אילן וייזר, איציק גורן, אביגדור אורלין, נעם עמנואל, דוד ספלטר, הלל ארז, יאיר אפשטיין, מנחם (נוקי) סטודנט, שמואל דרוקר,  אמנון אופין, אבנר וייס, מודי סגל, דני שטיין, אבינועם גולן (גולדמן),  דוד יוחאי (יחיא), אברשה לויזון, דודו מן, שמעון נוה (הקר), מאיר צודנר, שימשי גרנק, יחיאל גורדון, דני גביש.
 
פברואר 1967
בני המחזור:
אברשה רוזנברג, אילן גורודיסקי, איתן פיק, אמיר כהן, אריה רמות (שיפמן), בני הולצר, דני לוי, זאב (וילי) הלפר,  יונתן פיגובסקי, יוסי נזוקרו-נאור, נדב ממלוק, ניר כהן, נתנאל קינצלר, עמיקם (שוינברג) שרון, אברהם פינקלשטיין, רן גיטליס, רן לב
 
מאי 1967
בני המחזור:
גיורא קציר (כץ), ולדימיר לופו, זאב גלילי, חנוך ליטוין, יעקב (יקי) כהן, יצחק גורן, ירוחם קונפורטי, מנחם שביט, משה כרמין, נועם בלום, אורן עמיר, צבי (ציקי) בן שחר, שבתאי אריק, שלום שכטר, שלומי גרונר, שמשי שקד, ישי ארד (ארדנבוים), אליאס לויתן, עומרי קלמר, חנן (דיקר) רייזלר, דני יעקבי, יוסף וילף, אריה מגריל, יוסף רום (ברומברגר), זאב גרין (קורנברג), ראובן ניסימוב, בני סיון (סורפין), מקס זוננפלד, אליעזר קנדלשטיין, שרגא פרומרמן, זאב פליישמן, משה (פישקה) פישלביץ, יואל שיין, שמואל נחשון (זילברמן), אדמונד זפרני, אריה פרי (פיכמן), זאב בר זאב.
קשר: נחמן יעקב
 
אוגוסט 1967
בני המחזור:
יגאל חן  (חנילביץ), ארן (אורן) שמואל, בן ישי (בנישו) עמנואל, בסן שלמה, בראון רפי, ברגר (גבע) צפריר, ברין נדב  (מורג), גולדשטיין אריק, יוסי עמיר (גרינוולד), וינקור דרור, חיים (גינת) דוד, טמיר ראובן, כהן אליעזר, כהן רפי (סמית), כהנא ערן, כץ דוד, לם חנוך, מזן עמי,  נער אלי, צור ארנון, קליימן גיורא, קרבס עודד, קרופצ'יק  ירחמיאל (ירח), קרמר מיכה, קרן שמעון, קרסנה רן, שפיגל (שי) ראובן (רובי), שיף אברהם (אבי), שפירא אוריאל  (זגוך), שרייבר יגאל, קליימן משה.
קשרים: זיק יחיאל, נדב יואב, נצר יעקב.
 
 
 
נובמבר 1967
בני מחזור
אילן הירש, אברי ויזל, גרשון גולדשטיין, ישראל פרידמן, שלמה פורת, מוטי חדש,צביקה כרמלי, עוזי­­­ טוק, נתן דבורקין, שלמי בר יוסף, מנחם בן שלום, אבינועם סלע, אריה בן יעקב, חיים אלמלם, יעקב בר חיים, עודד שמשון, אורי קמה, איציק שוקל, יגאל יעקובי, גיורא קראוסהר, גלעד ליסאי, יהודה כרמון, בצלאל שמחוני, ינקו סדובניק, גדי גרינפלד, יזהר יחיאלי, אורי אבני , יוסי קרספי, דוד גרנט, אריה קליינהאוז, צביקה חלפון, צביקה רוזנצוויג, הילל רון, אילן פרזמה.
פברואר 1968
בני המחזור:
חיים שיפריס, גיל בושביץ, שמעי איתן, צוקר שמואל, רוזנקרנץ יאיר, כליפא ג'קי, וייצמן גבי, לצטר אריה, יציב דני, צוריאל גרשון, שפט שלום, בסיס אמנון, אבידן אליעזר, גרשוני יעקב, אילני אייל, טילו עודד, כהן מרדכי, זיידמן חיים, בר-און עודד, בוטנסקי שלמה, בכר קובי, שנקר אריה, יושעה בן שושן, יוכטמן אהרון, שחורי אביב, זילברוסר דוד, נוח שולץ, חיים זיידמן, יהונתן (ג'וני) ליברמור.
 
מאי 1968
בני המחזור:
דני אפשטיין, אליהו אמסטר, יוסי בירנבאום, יגאל רחובי, ישראל לוין, משה בג'איו, יוסי אכמון, עמי ליבוביץ, קונפינו יצחק, עומר בראל, קירבי יהודה, פנחס יצחק, אלון טבנקין, דני גרשפלד, אברהם אלטמן, יוסי לדרמן, יוסי קפלן, יוסי שקל, מנחם בוטנר, עמי בן דוד, מיכאל גנור, אודי שמחוני, איתן זינגר, אריה ברונשטיין, יואב פסחוביץ, משה שטיינברג (הצטרף ממחזור פב' 68), מאיר רוט, יעקב ישראלי, ניסים בן-נון, סרוניל אדלשטיין.
 
רשימת לוחמי שקד, שלא גויסו במחזורי גיוס מ-1955 עד 1968
(הרשימה כוללת: מפקדים, קצינים, לוחמים, מכונאים ונהגים, קשרים, חובשים ואנשי מפקדה).
הצוות המייסד של שקד: מפקד: צבי "צביקה" עֹפר, עמוס ירקוני - עבד אל מג'יד ח'דר (מפקד היחידה בהמשך), הדרוזים: חמזה שרוף, סלמאן עאמר, פאריד פארס, סלמאן חלב ונדב נוימן, בני קידר, שמואל קפון, בועז לוי, אריה שפירא.
דוד בן חור (מפקד היחידה), יעיש שאול (מפקד היחידה), דב סטרליץ – קלעי (מפקד היחידה), צביקה פורת, עמוס בשן, שמעון כהן, עודד ינאי, יהושע "שייקה" ארז, ינון דורי, גבי אור פלינט,  יוחנן אשחר, שמעון מזרחי – (כושי רימון), ליטמן אמיר, אליעזר רם, בן עמי?, ירון חיים, יומה שגב, צביקה פורת, אמנון סגל, אורי דייג,  עזרא כהן, יורם המזרחי, עמי קול (קולודני), ניסן שירן, עמי לויצקי, מוטקה קרדיש, גרשון וילן, שרגא דן, נסים אלפנדרי, רפאל אילוז, מאיר אלוש, גבאי?, מורד חי (מרדכי אלפנד),
צביקה בנדורי,  צביקה כהן, יהודה מלמד, אלי מלמד,  רפי הויידה, דודי נדל, סלאח אל הייב, ישראל שרף, צביקה גן (גרומן), אליק זומר, אלי שוקרי, דוד עמיר (דדה), מוקי בצר, ינאי זקס, דני רהב וולף (מפקד היחידה), אמציה חן (פצי) (מפקד היחידה),  יהודה דובדבני, יאיר לבנון,  יואב קציר, אבנר עציון, אבנר סלע, חיים שילה, מרסל ונג, עמוס אהרון, עמית שורץ, רפי מנור, עמוס טרטמן, אברהם דודיס, משה "מוסא" אברהמי, יאיר אמינוב, פזטל גרשון, דוד משה, קפלן  שלמה, אמנון קרקובסקי,  ישראל שאול, מיקי שקד, ירון חיים, מאיר שנלר, גיורא קוץ, אריה קנטור, איציק אשל (רכטמן), יוסף בן נפתלי, שאול שלו, יואב וספי, דני בונה, צביקה דרדיקמן, יהודה המאירי, שמעון המאירי, יריב גרשוני, משה שמרלר, מיכאל אבן-נור, דוד נצר (מנצורה), אברהם אלף, אהרון שחק, יצחק סולניק, רן אדליסט, גיורא בן זאב, עזרא קלנר, נמרוד בריל, גיורא קארו, יונתן אלמוג, ויניקור משה, אריה כץ (מישמש), זאב שגיא (זקוסקה), שמואל ריטבלט, יעקב ארקין, רמי בן שלום, מוטי לפיד, שמואל פייגר, אלכס  סייפן, איתן ויידה, משה דוידי.
משה "מוסא" פלוטניק, משה רון (לופי), אשר יפרח (פרוספר), כאמל?, רמו?, הלל אבישי, לוי, דוד כהן, משה שם-טוב, עזרא כהן, עודד נאוי, אלי שוקרי,  מאיר רובין, עזריאל?, יצחק שלזינגר, דומב מאיר, יוסף קאשי, אופק ישראל, בריס חיים, חזרתי אברהם, ריימונד לוי, מאיר בן יעיש, עזרא רפאלי, דוד בוריס.
אורי שטראוס, אריה לייזר, פיני פלד (פנחס שפריצמן), גבי קורן יצחק בן ציון, יוני מנחם, דני יערי, אהרון גרינבוים, יהודה גלב, אמציה בן יהודה, יורם בר, נדב בן יעקב, רחמים בנין, יוסי גרייפינגר, יהודה טראו, אריה שמואלי, זיגי (אמנון) בן חיים, נדיבי יוסי, אבנר אדר (פלס), עודד אלישקביץ, גיורא פינקלשטיין, דובי כרמי, יהודה מן, יהודה גל (גלוצר), עמרם אילון, אלי הלפרין, גבי קדוש, עודד וייס, דוד בר, נדב שדמי, דוד דרוקר, אבינועם כהני, עמי מירון, אריה פרצ'בסקי, מנחם מרימונט, ישראל.יעקב נגר.
יצחק גבעון, דוד מיר, יואל חימוביץ, אוריאל קדוש, סוויסה ניסים, אביבה (הפקידה הראשונה בשקד), דליה?,  גילה?, בלהה?, אורית טימופייב, יעקב גולדפרב.
 
 יחידת סיור 525
מפקד- גיל (גוליברודה) אהרון. סגן מפקד- סאלח אל-הייב. קצין א' – עמרי ענבר.
קצין ב'- יהודה וידן. מיכאל שיפטן רס"פ, יובל דביר, משה מאיר-מוילי, חיים נוי (נוימילר), אהרון פלח, שמעון גולדברג, עמרם ברגר, בני צמח, יצחק פורטנוי, גיורא בן יעקב, דני וסרמן, איציק אורן, חיים אלקובי, יאיר דריימן, יגיל הורביץ, אמנון ישראלי, אבי כהן, עמי מורג, צבי זלודובסקי, יוסי מלאכי, ראובן לוי, זאב צור, גיורא קציר, אפרי ראבד, עודד רוור,  עודד צנטנר, אלי רותם, עליז שגיא, יעקב לבני, עמי הרץ (ליבנה), אבנר מעטי, מיכה מלובני, צבי הנדל, אילן ניר, שמחה לאופר-ג'ינו, משה כהן, יצחק רודניצקי, דוד ניסנבוים, איציק מור, איציק סופר, יונה בן דוד, משה פרידמן, רפי כץ,
קשרים: אורי שרון, שאול סיטנר, הרצל אופנר, צבי רוזנפלד,
חובשים: אורי זילכה, איציק בשור, יחזקאל טייר,
נהגים: רפיק חלבי,  יחיאל ערבה, דוד טורקיאן, בנצי טשקנט, דני חפץ, חמודי אל-קרא, יובל?.  
גששים: יוסוף עזאדין, פאלח סאלח, מוחסן דרש  סאלאמה אל-הייב.
שמואל פוליבודה- מפקדה.
 
 
יחידת עטלף:
מפקד: אהרון גיל (גוליברודה). מפקד: אלי מלמד.
יעקב נגל, יוסף (יוסי) הלברייך, בני אורנים (אורינגר), יהודה אלקלעי, גדי ביכלר, ראובן גיא (גייגר), אבי גרינברג, גדעון לוי,  מאיר סקל, עמיקם (עמי) סמרגון, מיכה קירשנר, ישראל רוקמן, שירמן שמחה, רפי הויידה, יואל פלד, משה פלוטניק, עמיחי שתיל.
ירוחם?  לוחם מאפיקים שכינויו היה "קוקוס"?

 
 
התחברות לחברים

פורומים

 דפי זכרון פעילים לחללי סיירת שקד הכניסה לפי שמות משפחה
     
 א-ב הקלק   ג-ד-ה הקלק

ו-ז-ח הקלק
 ט-י-כ הקלק

  ל-מ-נ-ס הקלק  ע-פ-צ הקלק 

 ק-ר הקלק     ש-ת הקלק


באפשרותכם להוסיף תמונות וסיפורים,לדף יקירכם.
.yossi42445@gmail.com
 
   מצבת זכרון לחללי שקד באופקים.

תודה לשאולי מהנצחת החייל על עזרתו בהשגת החומר.


 

תאריך ושעה
 

מונה:


                  
   נוסטאלגיה ומחשבות 
 לפני שנתיים הוזמנתי להשתתף כצופה, בכנס של אירגון יוצאי ההגנה. כצפוי, הזמן עושה את שלו ומספרם מצטמצם, לכן החליטו הרחיב את מאגרהמשתתפים גם ליוצאי חטיבות מלחמת  השחרור ובהמשך גם את צאיצהם.
כך הוזמנתי עם רעייתי על ידי אשה מדהימה שהיתה מ"כ בפלוגה ג' גדוד 51 של גבעתי (אז היה הגדוד בגבעתי)
 במלחמת השחרור, אלמנתו של אחד מגבורי המלחמה ההיא, הינה ציירת מוכשרת והוציאה סםר נפלא על קורות הגדוד.
הערב היה נוגע ללב, מרגש וסנטימנטאלי ואני מצדיע ליוזמים והמפיקים. חזרתי לערב נוסף השנה בחול המועד
סוכות (לפני כחודשיים) עם שמץ געגוע; חייכתי עם כולם, התפעלתי מהנגנים הצעירים של תזמורת צ.ה.ל. ומדברי
המפקדים הישישים (תא"ל פונדק על סף ה 100) המהמתי את הניגונים האהובים ומחיתי דמעה היכן שתיכננו עורכי
הסרטים הדוקומנטריים. השיא היה בסיום, אחר ששרו את הימנון פלוגות השדה של ווינגייט - הפו"ש, שאלו אם יש
יוצא פו"ש בקהל, ויהודי בודד הצביע!  היתה לי תחושת התחברות עם דור ענקים שהולך ונעלם.
     חברים יקרים, גם אנחנו דור הולך ונעלם, גם אנחנו נקודת החבור עם העבר ועם אירועים ומסורות המתפוגגים
כרסיסי לילה וכאיוושות ערפל נמוג בשמש הבקר. בנו תלוי הדבר אם נשכיל להעביר את מה שטמון בראשנו, ובלבנו,
לדור העתיד, לדורות רבים באים. אל נא נשב בחבוק ידים במחשבה שיש מישהו ערטילאי שיעשה הכל; אתם הייתם
מגש הכסף, והיום הינכם חוליית החבור בשלשלת הדודות. אנחנו מפצירים בכם ליטול יוזמה, לשגר חומר, זכרונות,
 אירועים, הפניות וגם כתובות שלכם ושל חברים שעדיין אין ברשותנו. שתפו אותנו, זה יותר קל מאשר לכתוב ספר לבד.
 איש לרעהו יאמר חזק. שלכם באהבה - אתר שקדניק. למשלוח yossi42445@gmail.com 
  
בסיירת שקד
להקת פיקוד דרום
מילים: דליה רביקוביץ'
לחן: רפי בן משה
בסיירת שקד,
מדליקים בלילות מנורה חזקה,
בחדר המפקד.
וכל עין באור מבריקה.
ומי שאין לו בערב מה לעשות
נכנס ויושב לו,
עד אחרי חצות.

בגזרה הצפונית, בסיירת שקד,
פני נער צעיר וזה המפקד.

בסיירת שקד,
ישנו אוטו ישן שהפך מועדון,
עם אור שקט,
בכתום וירוק ואדום.
ומי שאין לו בלילה מה לעשות,
דופק מסמרים,
ומדביק תמונות.

בגזרה הצפונית...

בסיירת שקד,
יוצאים בכל יום שלושה סיורים,
אל צירי המוקד.
ובערב רואים אותם חוזרים,
ואין אחד שם שלא עלה על מוקש,
באחד הימים,
בדרכי האש.

בגזרה הצפונית...

בסיירת שקד,
יוצאים לסיור עוד לפני הזריחה,
כשהחול מרטט,
וחוזרים גם אחרי חשכה.
ואת הרעים שאבדו בדרכי העפר,
שומרים בלבם,
מכל משמר.

בגזרה הצפונית
[Top]
                          
                                                 עורך דין פגיעות גוף   עורכי דין תל אביב    עורך דין פגיעות גוף      עורך דין נזיקין       מדריך טיולים בניו יורק     עורך דין   עורך דין בירושלים

אתר נבנה ע"י ,חברת  קידום ובניית אתרים.  המתמחה  בבניית   אתרי מורשת 0522500575